Jaká je vaše aplikace?
 

Použití zvuku pro rychlou analýzu stavu a mazání ložisek

Pod značkou Parker Kittiwake nabízíme produkty pro podrobné monitorování stavu filtračních systémů, kvality provozních kapalin, ale i nástroje pro analýzy chodu zařízení.

MHC Bearing Checker je unikátní ruční přístroj poskytující servisním technikům snadný a rychlý způsob analýzy stavu a mazání ložisek. Nástroj kontroluje vysokofrekvenční akustické emisní (AE), signály přirozeně vznikající při zhoršení stavu rotačních strojů. Jedná se o jedinečný způsob, jak odhalit a zpracovat tyto signály, protože poskytuje informace o stavu v nejkratší možné době. Jedná se o špičkový přístroj k monitorování provozního stavu s extrémní citlivostí na rozvíjející se poruchy.


MHC Bearing Checker pro monitoring akustických emisí

Včasná detekce opotřebení pomůže odhalit hrozící poruchy nebo potenciální havárie zařízení. Prevence tak přispívá k optimalizaci servisních intervalů, snižování nákladů a maximalizaci provozní doby systémů.

Stačí jen zařízení připojit pomocí magnetické snímací hlavy a během 10 sekund se zobrazí jak hladina decibelů -dB, tak hodnota Distress®. Hladina dB je údaj o celkovém hluku ložiska a závisí na otáčkách.
S rostoucími otáčkami obvykle roste, stejně tak i se zhoršujícím se stavem ložiska nebo nedostatečným mazáním. Hodnota Distress® poskytuje okamžitou informaci o technickém stavu ložiska. Údaj do 10 obecně představuje normální provoz, údaj nad 10 obvykle signalizuje poškození ložisek nebo potřebu pozornosti.

Hodnota Distress® a hladina dB jsou základní parametry špičkových výrobků MHC-Memo a spoléhají se na ně tisíce inženýrů a servisních techniků po celém světě. Jedná se o kapesní přístroje se snadno interpretovatelnými výsledky, v současné době lehce dostupné a za vynikající cenu.

Přístroj je napájen interní dobíjecí baterií, která nabízí až 1000 měření na jedno nabití. Dobíjení se provádí přes mikro-USB port a jednotku lze pro snadné nabití připojit k jakémukoliv PC přes standardní USB port.

Snadné použití  a interpretace parametrů pro rychlou analýzu

Přímé spojení senzoru se šoupátkem tak usnadňuje přesné řízení polohy šoupátka. Díky integrovanému senzoru zpětné vazby není potřebný namáhaný kabel pro připojení k systému řízení polohy.  Tím se snižuje riziko potenciálních závad v důsledku neúmyslného přerušení spojení.


 

Parker vám pomůže zajistit, aby vaše systémy byly bezpečnější, čistější a rychlejší. Potřebujete-li technickou konzultaci k vaší aplikaci, vyplňte prosím tento formulář a budeme Vás kontaktovat..
Pravidelné sledování stavu strojů přináší mnoho výhod
Systémy Parker Kittiwake jsou schopny provádět detailní analýzu stavu filtračních systémů a provozních kapalin, akustických změn a vibrací při poškození zařízení i monitoringu emisí různých plynů.

Tyto produkty  mají široké uplatnění nejen, v různých průmyslových technologiích, ale také v lodní dopravě,  dobývání ropy a plynu, výrobě elektrické energie a ve zbrojním průmyslu.
Hledáte řešení pro vaše systémy? Potřebujete poradit?

Jak to funguje?

Se zhoršujícím se mechanickým stavem strojů dochází k procesům spojeným se ztrátami energie, jako jsou například vibrace, tření a drcení kovových částic, které vytvářejí zvukové vlny, pokrývající široké frekvenční pásmo. Detekcí pouze vysokofrekvenční části tohoto signálu pomocí speciálních snímačů AE lze tyto jevy odhalit, i když se vyskytují jen v nepatrné míře (např. mírné tření, drobné nárazy nebo drcení jednotlivých částic v mazivu). Patentovaný snímač MHC funguje právě na tomto principu. Díky svým vlastnostem přináší lepší opakovatelnost měření a je mimořádně odolný. Magnetické čelo umožňuje snadné připevnění na různé části strojů.