© Parker Hannifin Corp. 2017    Güvenlik Gizlilik Politikaları | Şartlar ve Koşullar

Etkinlik Özeti

Parker. Biz. TR.
Parker Hannifin 100. Yılını Türkiye'de 2 Büyük Etkinlikle Kutladı

Parker Hannifin'in 100. Yılı ve Parker Türkiye'nin 10. Yılı Birlikte Kutlandı

İstanbul, Türkiye [Mayıs, 2017] - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, teknolojiye yön veren 100 yılını; Parker Türkiye Satış Şirketi ise Türkiye’deki başarı hikayeleri dolu 10 Yılını kutluyor. Bu kutlamalar kapsamında Parker Türkiye, şirket içinden farklı görevlerden bir araya getirdiği 12 kişilik bir proje ekibi ile 8 ay boyunca çalışarak 23 Mayıs’ta Ankara’da, 25 Mayıs’ta ise İstanbul’da gerçekleştirdikleri iki büyük etkinlikle iş ortaklarını, müşterilerini, tedarikçilerini, distribütör ve basın mensuplarını bir araya getirdi. 

Haber Bültenlerimize Kayıt Olun


23 Mayıs’ta Ankara SwissOtel’de, 25 Mayıs’ta İstanbul Crowne Plaza Asia’da gerçekleşen etkinlikte ziyaretçileri, Parker Hannifin’in ve Parker Türkiye’nin zaman çizelgesini, bayilik ağını, başarı hikayelerini, sosyal sorumluluk projelerini, tarihi patentleri ve dönüm noktalarını anlatan labirent şeklinde tasarlanmış bir koridor karşıladı. Proje Ekip Lideri ve Parker Türkiye Pazarlama Koordinatörü Ercan Pala; “Etkinliği duyurduğumuz ilk andan itibaren paylaştığımız ve bu labirenti hazırlarken çıkış noktamız haline gelen -Anlatacak ve kutlayacak çok şeyimiz var- mottosu ile örtüşecek bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Bunun için, duvarlarında 7 metrelik LED ekran barındıran ve Parker’ı hiç tanımayan ziyaretçilerimize bile Parker’ın vizyonunu, 100 yıllık tarihini ve Parker Türkiye’nin başarı hikayelerini anlatan bir bilgi alanı oluşturmak istedik. Giriş labirentimizin çok beğenilmesi ve çok tebrik alması başarılı olduğumuzu gösteriyor.” sözleri ile karşılama koridorunu açıkladı. 


Etkinlik alanında, karşılama labirenti haricinde ziyaretçileri; salonun 4 köşesine yerleştirilmiş ve Parker’ın Türkiye’de hizmet verdiği Otomasyon, Filtrasyon, Hidrolik ve Bağlantı Elemanları ürün ve teknolojileri ile ilgili son gelişmeleri kapalı devre ses yayını ile dinleyebilecekleri tekrar eden sunumlar barındıran grup standları ve Ulaşım, Mobil ve Savunma Sanayisi konusunda son gelişmeler ve haberler içeren sunumların yapıldığı ana sahne karşıladı. 

Sabah 09:00’dan 16:00’ya kadar süren teknoloji ve sektör sunumlarını Ankara’da Kapanış Kokteyl’i, İstanbul’da ise Gala Yemeği takip etti. Parker Hannifin’in Avrupa ve Amerika’daki çeşitli divizyon ve lokasyonlarından İş Geliştirme Müdürlerinin ve Parker EMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Dr. Aliki Jaworska’nın katıldığı etkinlik çok ses getirdi. Başta Parker Orta Doğu ve Avrupa Başkan Yardımcısı Joachim Guhe ve Parker Orta ve Doğu Avrupa Satış Şirketleri Genel Müdürü Michal Grundfest olmak üzere, etkinliğe katılamayan Parker yöneticilerinin tebrik mesajları ve Parker’ın Türkiye’ye yaptığı yatırım ve Türkiye Satış Şirketi’ne duydukları güveni anlatan ifadeleri video kayıtları sayesinde ziyaretçilere iletildi. Gala yemeğinde misafirlere hareketli swing parçaları ile Flapper Swing, Parker’ın teknolojiye ve insan yaşamına sağladığı katkıların altını çizen etkileyici konuşması ile Sunay Akın ve Anadolu motiflerini modern dans figürleri ile birleştiren İstanbul Dance Factory eşlik etti.
Parker Türkiye Ekibi
Bağlantı Elemanları Grup Satış Müdürü Ahmet Taş
Filtrasyon Grup Satış Müdürü Yahya Sahip
Hidrolik Grup Satış Müdürü Uğur Kaşıkcıoğlu
Hidrolik Grup Satış Müdürü Uğur Kaşıkcıoğlu
Otomasyon Sektör Yöneticisi Noyan Morgül
Pnömatik Sektör Yöneticisi Serhat Çağıl

Açılış konuşmasında, EMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Dr. Aliki Jaworska’nın şu sözleri oldukça fazla alkış aldı: “Parker Hannifin, geride bıraktığımız 100 yıl boyunca hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri oldu. Parker’ın Cleveland, Ohio’daki küçük bir ofisteki mütevazı başlangıcından itibaren firmamızın kalbinde müşterilerimize en iyi servisi vermek yer alıyordu. Bugüne kadar, bu ilkemizden hiçbir şey değişmedi ve hala değerli müşterilerimizi, profesyonel dağıtım ağımızı  ve tedarikçilerimizi başarıya taşımaya devam ediyoruz. Parker Türkiye, başarı hikayeleri, stratejik ve düzenli büyümesi, katılımcı ve özverili çalışanları ve Türk Sanayisi’ne katkıları konusunda bizlere hep rol model olmuştur.”

Aliki Jaworska’nın hemen arkasından söz alan Parker Türkiye Genel Müdürü Serpil Uzun ise; “Hareket ve kontrol teknolojilerinde eşsiz portföyü ile 1 numara şirketimiz bir asırı çok büyük başarılara imza atarak devirdi. 2007 de Türk sanayine lokal uzmanlık ile ulaşmak için, o tarihteki bayi ağımıza daha iyi destek olmak ve birlikte büyümek için ülkemizde satış şirketini kurduk. Türk Sanayisi, distribütörlerimiz ve müşterilerimizle birlikte imza attığımız projeler ve başarı hikayeleri ile kutladığımız 10. Yılımızın şirketimizin 100. Yılına denk gelmesi bizim için ne mutlu bir sürpriz. Sizlerden sürekli duyduğum ve bugün de tekrarlanan bir geri bildirimi iletmek istiyorum. Bana, Parker ekibinin işini ne kadar büyük bir özveri ve içtenlikle yaptığını dile getiriyorsunuz. İşte bu, Parker Türkiye’nin başarısının sırrını soranlara cevabımız olacaktır.” söyleri ile konuşmasını tamamladı. 

Kapanış Kokteyli
Gala Yemeği
Flapper Swing
Sunay Akın
Sunay Akın ve Serpil Uzun (Genel Müdür)
Istanbul Dance Factory
Istanbul Dance Factory
Istanbul Dance Factory
Istanbul Dance Factory

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen 2 günlük etkinliğin kurulumundan kapanışına kadar 69 kişilik bir ekip görev aldı ve etkinliğe 478 kişi katıldı. Parker Hannifin'in teknolojiye yön veren 100 yılını, Parker Türkiye'nin başarı hikayeleri dolu 10 yılını kutlarken bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ederiz. Etkinlik videosunu izleyin.
Aliki Jaworska - EMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı
Serpil Uzun - Parker Türkiye Genel Müdürü
Aygün Erol - Parker Türkiye Satış Müdürü
Cumhur Yazaroğlu - Sektör Sunumu: Mobil
Kerem Atmaca - Sektör Sunumu: Ulaşım (Sunumu indirin)
Yahya Sahip - Sektör Sunumu: Savunma Sanayi
Giriş Labirenti
Giriş Labirenti
Giriş Labirenti
Giriş Labirenti