Początki działalności Parkera w Polsce sięgają roku 1992, gdy w Warszawie rozpoczęło działalność biuro przedstawicielskie.
W 1995 roku powstała spółka handlowo-produkcyjna, która w Warszawie rozpoczęła pełną obsługę klientów, a w zakładzie we Wrocławiu produkcję złączy hydraualicznych Ermeto. W roku 2004 zakład produkcyjny z Wrocławia przeniósł się do nowoczesnego obiektu w Siechnicach, a w Warszawie zostało otwarte nowe biuro centrali firmy, które wraz z oddziałami w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni prowadzi działalność handlową. Początek lat 2000-nych wiązał się z dynamicznym rozwojem sieci centrów serwisowych ParkerStore. Obecnie w Polsce funkcjonuje 37 placówek ParkerStore i 21 serwisów pomocy technicznej HOSE DOCTOR® ,które działają w terenie i są prowadzone przez dystrybutorów firmy Parker. W ciągu ostatnich lat rozszerzeniu uległa też działalność produkcyjna, która ma miejsce w zakładach w Siechnicach (złącza nowe), we Wrocławiu (akumulatory i chłodnice), a także w Gryfinie (komponenty do motoryzacji). We Wrocławiu działa też jedyne w Europie Centrum Usług Wspólnych firmy Parker ( Parker Hannifin ESSC), którego zadaniem jest obsługa finansowo-księgowa europejskich jednostek Parkera. Obecnie w Parker Hannifin w Polsce pracuje około 900 pracowników.


Jubileusz 25 lat firmy Parker w Polsce
Uroczysta Gala jubileuszowa okazją do podziękowania partnerom biznesowym oraz pracownikom Parkera.


Parker w Polsce wczoraj i dziś
Historia firmy Parker malowana piaskiem
Sukces aukcji charytatywnej na rzecz dzieci 
Koncert na zakończenie Gali jubileuszowej

Dziękujemy za 25 lat!

Z okazji jubileuszu 25-lecia firmy Parker w Polsce 2 września w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, w której uczestniczyli klienci i partnerzy biznesowi firmy, przedstawiciele świata nauki, a także pracownicy firmy Parker. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością członkowie zarządu Parkera - Joachim Guhe – Prezydent Parker Hannifin EMEA, Anders Hagberg – Vice President Sales North East oraz Aliki Jaworska - Vice President Human Resources EMEA.  

Gości powitał Tadeusz Krawczyk - Dyrektor Generalny Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o , a część oficjalną rozpoczął Joachim Gühe – Prezydent Parker Hannifin EMEA, który przedstawił historię powstania oddziału Parkera w Polsce oraz jego rozwój i osiągnięcia.

Dyrektor Tadeusz Krawczyk, który przed ćwierć wiekiem zakładał biuro Parkera w Polsce podzielił się swoimi doświadczeniami z początków działalności firmy na polskim rynku i refleksjami na temat 25 lat pracy. „25 lat temu produkcja odbywała się na prostych maszynach z dużym wkładem pracy ręcznej. Dzisiaj widzimy wielozadaniowe maszyny, zautomatyzowane linie produkcyjne, a mówimy już i wprowadzamy Internet Rzeczy, Przemysł 4.0” – powiedział Tadeusz Krawczyk. Kontynuując stwierdził: „Nasze produkty i rozwiązania wpisują się w obraz budowy nowoczesnego polskiego przemysłu, są dla niego potrzebne… jestem z tego powodu niezmiernie dumny, Parker jest dumny.” A zwracając się do pracowników dodał: „Jeśli odnieśliśmy sukces jako Parker, to nie byłby on możliwy bez pracowników, bez zaangażowanych, sumiennych, dobrze wyszkolonych pracowników. Uważam, że mamy takich pracowników i szczycę się tym. Dziękuje Wam serdecznie za Waszą pracę.”

Zaproszeni na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć film przedstawiający obecnie działające jednostki Parkera w Polsce – spółkę handlową z siedzibą w Warszawie,  zakłady produkcyjne w Siechnicach (TFDE) , Wrocławiu (ACDE) i Gryfinie (Pradifa), a także jedyne w Europie Centrum Usług Wspólnych Parker ESSC, którego zadaniem jest obsługa finansowo-księgowa europejskich jednostek Parkera.

Podsumowanie obu jubileuszy – 100-lecia i 25-lecia - znalazło wyraz w pokazie malowania piaskiem, który wykonała Tetiana Galitsyna - mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem, zwyciężczyni polskiej 6 edycji programu Mam talent!  Piaskowe obrazy przedstawiały dynamiczną historię rozwoju firmy Parker od początków w 1917 r. aż po dzień dzisiejszy z uwzględnieniem 25 lat działalności Parkera w Polsce. Szczególnym artyzmem cechowały się wykonane metodą sypania piaskiem portrety założyciela firmy Arthura Parkera oraz Dyrektora Tadeusza Krawczyka.

Obchody 25-lecie Parkera w Polsce to jednocześnie okazja do tego by pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – osieroconymi i porzuconymi dzieciom.  Dlatego też podczas Gali odbyła się aukcja charytatywna 15 prac podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, z którym współpracuje Parker w Polsce. Obecna na Gali Dyrektor Krajowa SOS Pani Barbara Rajkowska krótko przybliżyła zebranym nie tylko problemy i potrzeby dzieci będących pod ich opieką, ale także ich umiejętności i pasje. Zgromadzeni na uroczystości z zapałem licytowali piękne obrazy namalowane przez dzieci, co zaowocowało pokaźną sumą, przeznaczoną na działalność Stowarzyszenia. Suma ta została jeszcze podwojona decyzją Joachima Gühe – Prezydenta Parker Hannifin EMEA.

Ukoronowaniem jubileuszowego wieczoru był występ niezwykle utalentowanej artystki o wielkiej wrażliwości muzycznej - Anny Marii Jopek, która wraz zespołem dała wspaniały recital.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym klientom, dystrybutorom, pracownikom oraz partnerom biznesowym za to, że jesteście z nami i razem możemy świętować ten piekny jubileusz ćwierćwiecza Parker Hannifin w Polsce. Liczymy, że będziecie z nami przez kolejne 25 lat albo dłużej.
Część oficjalną spotkania zakończyły przemówienia przedstawicieli firm współpracujących z Parkerem, którzy wręczyli także okolicznościowe upominki.
Rok 2017 jest wyjątkowy dla firmy Parker Hannifin ponieważ obchodzi ona podwójny jubileusz – 100-lecie swojego istnienia na świecie oraz 25-lecie rozpoczęcia działalności w Polsce. Z tej okazji 2 września br. została zorganizowana uroczysta Gala, na której świętowaliśmy ćwierć wieku obecności Parkera na polskim rynku.